Rhodézský Ridgeback

Asha Life Borana

chovná fena KCHRR 24.9.2011

 

 

 

Jméno: Asha Life Borana

Narozena: 14.1.2009

Pohlaví: fena

 

Matka: Cherrli z Oklikova

Otec: Keonrunako Leoridge

 

Výška: 65 cm

Váha: 38 kg

Chrup: nůžkový skus, plnochrupá

DLK (ED): 0/0

DKK (HD): A/A

 

Více fotografií: ZDE

       

 

Exteriér:

Asha je elegantní  představitelkou plemene, výborného formátu s dobře modelovanou hlavou. Má správně nasazené a nesené uš a výborné oči. Netají se svým úplným chrupem a nůžkovým skusem. Má dobře osvalené tělo a správně hluboký hrudník. Výbornou mechanikou pohybu jen poukazuje na správné úhlení končetin.


Povaha:

Asha má ve výstavních hodnoceních  vždy napsáno klidnou a vyrovnanou povahu. Je hodná, klidná, miluje svou rodinu, miluje vycházky a přítomnost svých nejbližších. Na návštěvy někdy štěká (přesto, že je odmala s námi v restauraci, kterou provozujeme), miluje vodu, ráda plave a potápí se. Je to velká požitkářka. Je na ní ihned poznat, když si něco užívá. S ostatními pejsky si rozumí, klidně je pustí na svou zahrádku. Je vnímavá, dobře se učí, hlavně když vidí odměnu. Střelby, bouřky nebo silvestrovských rachejtlí se nebojí.

 

Krevní linie:

Asha pochází z chovatelské stanice ,,Borana,,, která byla oceněna jako 3. Nejlepší chovatelská stanice roku 2011. Její otec je Keonrunako Leoridge importovaný z italské chovné stanice. V jeho rodokmenu nese africké předky z chovatelských stanic ,,Heshima Ya Kimba,, a předky z USA ,,Rouxridge,,. Keonův děd je krásný hnědonosý pes Bango Leoridge. Matkou je Cherrli z Oklikova v jejíž rodokmenu najdeme předky zakladatelů chovu v ČR Ropotamo (Dorian, Escalona), ale také hnědonosé předky z chovatelských stanic jako je například of ,,Ka-Ul-Li's Ridges,, (Chitonga, Jabulani) nebo ,,Kwetu's,, (Xoxa in Denmark).